Zapraszam do kontaktu:

 

tel: 793 716 218

herbadiet@poczta.pl

tel. 793 716 218

O mnie

 

Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Wydziału Zdrowia Publicznego, na kierunku dietetyka kliniczna. Z wykształcenia i zamiłowania jestem również farmaceutką i interesuję się ziołolecznictwem.

Siedem lat doświadczenia na stanowisku technika farmacji pozwala mi zwrócić szczególną uwagę na interakcje leków z żywnością.

Kolejne lata pracy zawodowej spędziłam na stanowisku kierownika sklepu zielarskiego. Praca ta dała mi możliwość rozwinięcia pasji związanej z ziołolecznictwem, a zdobyta wiedza o naturalnych źródłach zdrowia doskonale wpisuje się w profil zdrowego żywienia.

Od kilku lat prowadzę własną działalność dietetyczną, łącząc wiedzę farmaceuty, zielarza i dietetyka. Od roku 2018 współpracuję również z renomowaną Kliniką Chirurgii Mazan w Katowicach, gdzie prowadzę od strony dietetycznej pacjentów po operacjach bariatrycznych.

Stale poszerzam swoją wiedzę. Uczestniczę w licznych konferencjach i szkoleniach oraz zapoznaję się z publikacjami naukowymi dotyczącymi żywienia aby jak najlepiej pomagać pacjentom w osiągnięciu zamierzonego celu.

Pragnę zarazić Cię swoją pasją i pokazać, że zdrowie żywienie to nie tylko dieta i utrata zbędnych kilogramów. Zmiana nawyków żywieniowych, którą Ci proponuję to poprawa samopoczucia, kondycji włosów, skóry i paznokci, wzrost odporności, to krok w nową jakość życia, nie na chwilę lecz na stałe. Nie mam jednak magicznej różdżki i specjalnych zaklęć, dlatego niezbędne będzie Twoje zaangażowanie i chęć wprowadzenia zmian. Wraz z upływem czasu, zobaczysz jakie to proste. Razem osiągniemy cel.

Pamiętaj, Twoje zdrowie to również zdrowie Twoich bliskich. Jestem mamą dwójki dzieci i z własnego doświadczenia wiem że przykład idzie z góry. To jak MY się odżywiamy ma diametralny wpływ na nawyki i przyszłość naszych dzieci. Otyłość nie przenosi się w genach, otyłość budujemy sami. Często nieświadomie, oszukiwani przez pędzący świat i reklamy teoretycznie zdrowych i lekkich produktów, które tak naprawdę ze zdrowiem nie mają nic wspólnego. Gotuję dla wszystkich jednakowo, mąż i dzieci, wszyscy jemy to samo. Spraw by u Ciebie było podobnie, tak by inni korzystali razem z Tobą. Wiem to ja, a potwierdzają również moi pacjenci, pełnowartościowe produkty da się przygotować smacznie i apetycznie. Nie musisz zmuszać nikogo do jedzenia warzyw, ryb czy owoców. Domownikom będzie to po prostu smakowało. Jednak taki stan rzeczy wymaga czasu, konsekwencji i przełamania stereotypów, chęci zmian i zaangażowania całej rodziny. Z chemią, wzmacniaczami smaku i substancjami powodującymi uzależnienie naprawdę da się wygrać. Jednak potrzebna jest motywacja. Ona musi wyjść od Ciebie a ja Ci w tym pomogę.

 

Dorota Machowska